Szukaj
Polub nas!

header O nas

W wersji tradycyjnej − na papierze − ukazujemy się w Chicago nieprzerwanie w każdy piątek od z górą ćwierćwiecza. Mimo niewielkiej objętości, jesteśmy z pewnością najbardziej rozpoznawalnym magazynem wydawanym w języku polskim na terenie Stanów Zjednoczonych.

Naszą bazą jest Chicago, ale tematyka, którą najczęściej poruszamy, ma charakter otwarty − co sugeruje już sama nazwa magazynu. Wątkiem przewodnim i dominującym wśród zamieszczanych przez nas treści jest odkrywanie kulis życia publicznego w Ameryce.

Interesujemy się zarówno najbardziej znaczącymi wydarzeniami, jakie rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami Waszyngtonu, jak i najnowszymi doniesieniami z Hollywood. Śledzimy z uwagą szczególnie kontrowersyjne procesy rozgrywające się na amerykańskiej wokandzie oraz najgłośniejsze dramaty, które przynosi niemal każdy dzień w Stanach Zjednoczonych.

Trzymamy rękę na pulsie w dziedzinie najnowszych odkryć naukowych i medycznych. Piszemy o naturze, o ziemi i o kosmosie. Zaglądamy również za kulisy historii, zwłaszcza wówczas, gdy pojawiają sie nowe hipotezy i interpretacje szczególnie znaczących wydarzeń w dziejach świata.

Przy specjalnych okazjach − gdy na stadionach rozgrywają się rzeczy wielkie, gdy rodzi się lub gaśnie w kontrowersjach supergwiazda światowego formatu, a także kiedy biało-czerwoni dają nam bardzo znaczące powody do dumy z naszych korzeni − interesujemy się również sportem.

logo Kalejdoskop O nas red 2Nie jesteśmy ani ciężkim periodykiem politycznym, ani typowym tabloidem. Mamy szybki refleks, a naszą ambicją jest prezentowanie Czytelnikom co tydzień i w atrakcyjnej formie podstawowego zestawu materiałów, ktore pozwolą być "na bieżąco" z głównym nurtem amerykańskich i światowych wydarzeń. W szerokim, "kalejdoskopowym" spektrum tematycznym.

Zamieszczane na łamach Kalejdoskopu treści mają charakter na tyle uniwersalny, że możemy być z powodzeniem czytani zarówno w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, jak w Australii, Anglii czy nad Wisłą. Poprzez naszą witrynę internetową chcemy dać się poznać Czytelnikom również spoza metropolii chicagowskiej.

Dajcie nam szansę, zaglądajcie do nas w wolnych chwilach, oceniajcie nasze artykuły, piszcie do nas listy. Być może z czasem zostaniecie naszymi stałymi gośćmi. Bardzo na to liczymy i wierzymy, iż krok po kroku zdołamy Was przekonać, że warto! Gdyby tak się stało, może polecicie nas swoim znajomym i będzie nas coraz więcej: Polaków, ludzi czytających po polsku − bez względu na to, pod jakim mieszkamy adresem i jakimi posługujemy się paszportami − którzy chcą być razem i zawsze na bieżąco.


Alexander Bilik
redaktor naczelny

 

About Us

“Kalejdoskop” is a weekly magazine published in the weekend edition of “Dziennik Zwiazkowy.” Since 1989 it has appeared without interruption every Friday as an illustrated addition to the only Polish language daily in Chicago. In spite of its modest format, it is the most recognizable magazine published in the Polish language in the United States.

The primary objective of our magazine is to uncover the behind the scenes aspects of public life in America. We focus on the most important events taking place behind closed doors in Washington, as well as, the latest news from Hollywood. We follow the most controversial court cases taking place in America and the most talked-about dramas, which seem to unfold almost on a daily basis.

We keep track of the newest scientific and medical discoveries. We also look behind the scenes of important events in world history, especially when new hypothesis and interpretations surface.

We are not a deeply political periodical, nor a typical tabloid. We react quickly and our main goal is to present to our readers in an attractive form a basic compilation of articles, which will keep them up-to-date with the latest happenings on the American scene.

Alexander Bilik
Editor-in-Chief